"Nije nadstrešnica sama pala - oni su krali novac i ubili mi dete, a sada hoće da prave spomenik žrtvama", rekla je Dijana Hrka, majka mladića Stefana Hrke, koji je jedna od 16 žrtava pada nadstrešnice u Novom Sadu.
U periodu od 1. do 3. avgusta u Novom Sadu, dogodile su se 23 saobraćajne nezgode u kojima je jedna osoba poginula, jedna je teže, a 14 je lakše povređeno.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin poručuje da Grad ne razmišlja o privatizaciji JGSP-a već, kako je naveo, "traži najbolji model kupovine novih autobusa".
Vođenje kroz izložbu "Jugoslovenska umetnost u Sao Paulu (1953 - 1969)" održaće se u sredu, 6. avgusta, u galeriji likovne umetnosti Poklon-zbirke Rajka Mamuzića.
Koridori Srbije raspisali su javnu nabavku za usluge tehničkog pregleda za delove "Fruškogorskog koridora", odnosno tunel "Iriški venac", te peti most u Novom Sadu.
Siniša Jokić, bivši direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture Novog Sada, uhapšen je po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal u slučaju istrage pada nadstrešnice Železničke stanice i njemu je određen pritvor.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin izjavio je da grad razmišlja o javno-privatnom partnerstvu, a u cilju rešavanja problema u kojima se nalazi JGSP "Novi Sad".
Prepoznavanje kojim bi mogli da budu identifikovane osobe koje su pretukle penzionera Ilije Kostića (74) u policijskoj stanici nakon protesta u Novom Sadu, odlagano je više puta i na kraju nije uspelo.